sobota, 7. decembra 2013

Čokoládové tortičky s malinami


Myslím, že je čas trošku rozšíriť zameranie blogu. Od začiatku som nechcela, aby bol blog len o pridávaní môjho oblečenia. Preto teraz rozširujem príspevky o rubriku V kuchyni s Potvorou. Ten názov som teraz na rýchlo vymyslela, tak to berte s rezervou :D. Mám pre vás prvý recept a keďže ide o premiéru, začneme hneď so sladkou maškrtou. Nejde o nič zložité a dokonca je to aj celkom rýchly recept. Tak šup nachystať všetko potrebné a môžeme sa do toho pustiť.

Táto dobrota je úplne super na chladné škaredé dni. Je tam totiž čokoláda a priznajme si, kedy sa čokoláda nehodí?! 

Recept je na dve porcie, ale ja som ho pripravovala pre štyroch takže sa nenechajte zmiasť štyrmi miskami. Ingrediencie uvádzam pre 2 osoby!

Na 2 porcie budeme potrebovať:

40g horkej čokolády
25g masla
1 vajce
25g práškového cukru
15g hladkej múky
soľ

Malinová náplň:
60g malín
1 lyžica práškového cukru


1. Najskôr si pripravíme náplň. (Ja som nepoužila čerstvé maliny, keďže už nie je ich sezóna a kupovať ich v obchode je zbytočne nákladné. Môžete použiť zavárané maliny, alebo ako ja redší malinový džem. V tomto prípade máte o starosť menej a nemusíte nič variť.) Maliny zasypeme lyžicou práškového cukru a rozvaríme ich. 

2. Vo vodnom kúpeli rozpustíme čokoládu s maslom.


3. Oddelíme žĺtok od bielku a žĺtok vyšľaháme s cukrom. 

4. Potom pridáme múku.


5. Z bielkov a štipky soli ušľaháme tuhý sneh. Ak si trúfate, spravte si skúšku, či je dosť tuhý :). 


6. K žĺtkom s cukrom a múkou vlejeme rozpustenú čokoládu a ušľaháme. 

7. Na záver pridáme sneh z bielkov, ktorý vmiešame do zmesi. 8. Ohňovzdorné misky vymastíme tukom a vysypeme múkou. Ja som misky vymastila maslom, no nevedela som si rady s vysypaním. Potom som na to prišla. Nasypte do každej misky trochu múky, prikryte ich zvrchu papierovou kuchynskou utierkou (viď obrázok) a traste. Múka sa pekne rovnomerne prichytí na maslo a misky sú pripravené.9. Rovnomerne do misiek porozdeľujte na striedačku cesto - maliny - cesto. 


10. Rúru predhrejeme na 180°C. Tortičky pečieme 8-10 minút. 


11. Podávame vlažné. Môžete ich buď vyklopiť a dozdobiť malinami a čokoládou, alebo ich nechajte v miskách, tak ich dlhšie udržíte teplé. 

Budem rada, ak mi dáte vedieť ako sa vám tortičky podarili :).

1 komentár:

  1. Podobne torticky robievam aj ja, tie tvoje vyzeraju paradne! :)

    OdpovedaťOdstrániť