streda, 11. februára 2015

Cesta okolo sveta

Zdroj/ Source: Google.sk

Ahojte, ahojte! Dnes mám pre vás taký trošku nezvyčajný príspevok. Ak sa vám bude páčiť, môžem takéto posty robiť aj častejšie :). A teraz k veci. Minulý týždeň sme s Michalom tak medzi rečou dostali nápad, ktorý sme sa hneď v sobotu rozhodli zrealizovať. Zmobilizovali sme teda pár ľudí a vybrali sme sa na cestu okolo sveta. Absolvovali sme ju za jedno poobedie a ani to nestálo veľa peňazí. A ako tá naša cesta okolo sveta vyzerala? Šlo vlastne o akési degustačné poobedie. Vopred sme si pripravili plán čo a kde chceme ochutnať. Snažili sme sa to celé rozplánovať tak, aby sme sa neprejedli hneď na začiatku (prípadne neopili :D). Trošku sme improvizovali, aby celý "výlet" nebol príliš nákladný a aby sme si užili aj nejakú srandu. Cesta sa nám aj napriek malému zádrheľu, ktorý budete vidieť na fotkách vydarila a užili sme si veľmi príjemné poobedie. Ešte aj počasie nám prialo, takže sme sa presúvali len pešo a bolo to fakt super. Všetkým zúčastneným ďakujem a teším sa na ďalšie kolo. 


Náš plán vyzeral takto:

 1. Anglické raňajky doma
 2. Japonsko – sushi, Čína ryžové rezance, Francúzsko makrónka - Centrál
 3. Jeden Slovenský zdravotný borovička Slovak pub
 4. Amerika – McDonald - Obchodná
 5. Turecko – baklava a čaj - Tulipán
 6. Kuba – rumík - Desať prstov
 7. Afrika – prekvapenie :D
 8. Dovolenka na Havaji – Margarita/ Piňa Colada... – neviem jak sa to volá je to na obchodnej nad Mekáčom :D
 9. Rusko – vodka – U Zemana
 10. Taliansko – pizza – U Zemana
 11. Mexiko – tequila – U Zemana

Vyskúšali by ste takúto cestu okolo sveta? Ak máte nejaké ďalšie návrhy, čo by sa v rámci takéhoto "výletu" dalo navštíviť, budem rada ak mi ich napíšete do komentárov. Prajem vám krásnu stredu!


 Na sushi a rezance sme zašli do fast food reštaurácie BOK simply asia v OC Centrál. Robia tam úžasné sushi a hlavne nie je predražené!

Michal v Číne :D


Z Francúzska sme ochutnali makrónky v kiosku Créme Chic taktiež v OC Centrál. Boli výborné!


Zaľúbený pár vo Francúzsku :)


Slovensko sme ochutnali ako sa patrí. V Slovak Pub na Obchodnej sme si dali borovičku. Tú som pila naozaj prvý raz v živote a mám z nej zmiešané pocity. Chutila mi, no kopala poriadne :D


Ameriku sme si dali v McDonalde a potom sme zamierili na miešané drinky na Havaj. Bohužiaľ, ako už v pláne vidíte, naozaj neviem ako sa ten podnik volá.

S Baškou si užívame dovolenku na Havaji. Len sme akosi priveľmi naobliekané :D


Keďže sme ešte stále boli najedení, v Turecku sme si nedali gyros ale sladučkú baklavu a čajík. Mňam!


Potom sme pokračovali do Desať prstov na Laurinskej a v rámci návštevy Kuby sme si dali po jednom rume. 


Áno boli sme aj v Afrike a to prekvapenie boli žížalky. Chlapci sa už chystali, že ochutnajú nejaké ozajstné červíky alebo kobylky, no to nehrozilo. Dali sme si radšej kyslé Jojo žížalky ;)


A tu už je ten zádrheľ. Cestu sme chceli ukončiť U majora Zemana po mexicku, ale toto sme naozaj nečakali. Snáď sa tento problém do našej najbližšej návštevy vyrieši!


Ako náhradný plán sme zvolili Narnia Pub. Tu sme si dali pizzu za Taliansko a nakoniec tú dlhoočakávanú tequilu v Mexiku. Posedeli sme, pokecali a zhodli sa, že podobnú cestu si ešte určite musíme zopakovať.


Cestou cez Staré mesto sme videli aj dva nádherné výklady a o tento pohľad sa musím tiež podeliť.

Foto a video: Blonďavá Potvora1 komentár:

 1. super plan! :D

  PS: Zvu te na svoji giveaway na mem blogu, budu rada kdyz se pripojis:)
  http://bridgeofmemories.blogspot.co.uk/2015/02/beauty-giveaway.html#comment-form

  OdpovedaťOdstrániť