štvrtok, 9. júla 2015

Promócie


Konečne sa trochu ochladilo a v byte sa dá existovať aj bez pusteného ventilátoru. V noci som sa normálne aj vyspala a včera večer sme si v meste užili sedenie na terase v doprovode dažďa. Aby sme si rozumeli, mám rada leto a teplo, no v meste je to podobne ako v zime sneh tak nejak nepraktické. Všetko sa rozpáli a nedá sa existovať. Keďže tento rok sa nechystáme ujsť niekam k moru, vyhovovalo by mi, keby sa teploty držali tak do 30-ky a príliš ju neprekračovali. 

Ako už mnohí viete, nedávno som štátnicovala a skončilo sa tým pre mňa obdobie bezstarostné študentské. Poslednou bodkou za touto životnou fázou boli promócie, ktoré sme mali v piatok. Bol to príjemný slávnostný deň, ktorí som strávila s tými najbližšími. Ešte si to však zopakujem túto sobotu, keďže sme celú rodinu neťahali do Bratislavy, takže slávnostný obed budeme robiť v Leviciach. Teraz máme také promočné obdobie :D V piatok dodatočne absolvoval promócie aj Michal a v sobotu sme boli na promočnom obede sesternici. Takže slávností až až, už by asi aj stačilo. Na mojich promóciách sme sa miestami aj zabavili. Hlavne teda pri jednom z príhovorov, ktorý udával štatistiky, že absolventi UK nemajú problém nájsť si robotu a patria k najlepšie plateným. Čo mi v dnešnej dobe príde trochu ako utópia. A celkovo ten príhovor bol taký nafúkaný. Ja samozrejme nechcem našu školu nijako znevažovať a som rada, že som na nej mohla študovať, hoci len tie dva roky na magisterskom. Je to vážená univerzita a všetko okolo. No nepochopím, prečo musia byť všetci taký nafúkaný. Celá atmosféra bola taká nepríjemná, strojená a všetci sa tvárili strašne dôležito. Naopak, keď sme potom boli na Michalových promóciách na STU, tam bola atmosféra príjemná. A hoci tiež zaznela podobná štatistika, príhovor bol milý, vtipný a vôbec nepôsobil naduto. V každom prípade máme to už za sebou a môžme ísť ďalej. V mojom prípade sa ešte uvidí, či zvučné meno našej alma mater v životopise bude pre mňa prínosom. 
Na záver mi už zostáva len vám predstaviť svoj promočný outfit. Šaty som kupovala v Leviciach, čo by mi ani vo sne nenapadlo. Keď už sklamali obchody v Bratislave, prešli sme na záložný plán a ten kupodivu vyšiel. Sandálky som si kúpila v Nine West ako svadobné, no skvele sa hodili aj na promóciu a aspoň som si odskúšala či v nich zvládnem svadbu. Pravdu povediac nebude to ľahké. Kabelku som dostala od Michala ako darček k štátniciam a je z Aldo. Celkový look som doladila uhladeným drdolom (konečne naň mám dosť dlhé vlasy :D) a jemným líčením. Aby som ale nepôsobila príliš mdlo, zvolila som rúž v malinovej farbe. Tvár vďaka nemu pôsobí živšie, ale zároveň nie je taký ostrí ako červený, takže to nie je nevhodné. 
Foto: Michal Béres

Dress: ???/ Shoes: Nine West/ Clutch: Aldo/ Necklace and ring: Mango
5 komentárov:

 1. ta zlatá na šatech vypadá královsky! hrozně mi připomínáš kleopatru, ta prý měla dokonce podle nejmodernějších výzkumů vlasy jako ty :D prý :D
  http://plesatazpevacka.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. mne sa tiež už niekoľko ráz stalo, že čo som hľadala všade možno po Slovensku, našla som zrovna u nás v LV :D veľmi ti to na promóciách pristalo ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Zlatá si veľmi v týchto šatách, pekné sú veľmi :)

  Môj BLOG /KLIK/

  OdpovedaťOdstrániť